Bukowina Tatrzańska i jej atrakcje

Położona na Skalnym Podhalu, na wysokości 967 – 1000 m n. p. m. Bukowina Tatrzańska, to rewelacyjne miejsce do podziwiania uroku Tatr – nic, więc dziwnego, że co roku coraz więcej osób decyduje się by spędzić tu wakacje a Bukowina Tatrzańska pretenduje do najpopularniejszego miejsca na wakacje 2014, ferie i wakacje.

domki Ustroń

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Główną część Bukowiny stanowi wierch Kramarski – tutaj znajduje się kościół, urzędy, szkoła, dom ludowy, biblioteka oraz sklepy.

Gdy chciałbyś zgłębić więcej, przeczytaj kluczowy link na zaprezentowany temat. Ukażemy Ci atrakcyjne informacje!

Następne ważne wierchy to wierch Bundowy, Olczański, Bachledowy, Rusiński i Głodowski.

Bukowina była jedną z najmłodszych wsi na Podhalu. Pierwszy zapis dotyczący Bukowiny pojawia się w dokumentach z 1630 roku. Pierwsze zagrody w górach zaistniały w wyniku wycinki puszczy tatrzańskiej. Rozwój osady następował dosyć pomału,z przyczyny ostrego klimatu i nieurodzajnej ziemi. Niedolę obywateli zwiększały przymusowe daniny. Sytuację poprawiła dopiero reforma społeczna oraz poprawki w technice i produkcji rolnej. Zaczął funkcjonować przemysł i rzemiosło – pojawili się pierwsi młynarze, olejarze, kowale, cieśle, stolarze, kołodzieje oraz szewcy.

Ważnym etapem na drodze rozwoju była też samodzielna budowa kościoła oraz szkoły i Domu Ludowego, przy których został utworzony Teatr i Chór Włościański wykorzystujący talenty muzyczne i taneczne mieszkańców. Wyjątkowo ważną rolę odegrało również Towarzystwo Przyjaciół Bukowiny, a wszystkie wspomniane elementy złożyły się na bogate dziedzictwo tutejszej kultury lokalnej, niezwykle atrakcyjnej pod względem turystycznym. Miłośnicy górskich wycieczek powinni zapoznać się z ofertą wakacji w Beskidach

***Pełną propozycję na wypoczynek dwa tysiące piętnaście w Bukowinie Tatrzańskiej oraz w Beskidach można wyszukać w serwisie bądź klikając na poniższe linki:- noclegi Bukowina Tatrzańska- hotele Bukowina Tatrzańska- noclegi beskid śląski