Bukowina Tatrzańska i jej atrakcje

Położona na Skalnym Podhalu, na wysokości 967 – 1000 m n. p. m. Bukowina Tatrzańska, to rewelacyjne miejsce do podziwiania uroku Tatr – nic, więc dziwnego, że co roku coraz więcej osób decyduje się by spędzić tu wakacje a Bukowina Tatrzańska pretenduje do najpopularniejszego miejsca na wakacje 2014, ferie i wakacje.

domki Ustroń

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Główną część Bukowiny stanowi wierch Kramarski – tutaj znajduje się kościół, urzędy, szkoła, dom ludowy, biblioteka oraz sklepy. Następne ważne wierchy to wierch Bundowy, Olczański, Bachledowy, Rusiński i Głodowski.

Bukowina była jedną z najmłodszych wsi na Podhalu. Pierwszy zapis dotyczący Bukowiny pojawia się w dokumentach z 1630 roku. Pierwsze zagrody w górach zaistniały w wyniku wycinki puszczy tatrzańskiej. Rozwój osady następował dosyć pomału,z przyczyny ostrego klimatu i nieurodzajnej ziemi. Niedolę obywateli zwiększały przymusowe daniny. Sytuację poprawiła dopiero reforma społeczna oraz poprawki w technice i produkcji rolnej.

Absorbujący materiał? Jeśli tak uważasz, to kliknij ten link, wyczerpujący tekst (http://www.florydabankietowa.pl/), który w tamtym miejscu znajdziesz, również jest coś interesującego!

Zaczął funkcjonować przemysł i rzemiosło – pojawili się pierwsi młynarze, olejarze, kowale, cieśle, stolarze, kołodzieje oraz szewcy.

Ważnym etapem na drodze rozwoju była też samodzielna budowa kościoła oraz szkoły i Domu Ludowego, przy których został utworzony Teatr i Chór Włościański wykorzystujący talenty muzyczne i taneczne mieszkańców. Wyjątkowo ważną rolę odegrało również Towarzystwo Przyjaciół Bukowiny, a wszystkie wspomniane elementy złożyły się na bogate dziedzictwo tutejszej kultury lokalnej, niezwykle atrakcyjnej pod względem turystycznym. Miłośnicy górskich wycieczek powinni zapoznać się z ofertą wakacji w Beskidach

***Pełną propozycję na wypoczynek dwa tysiące piętnaście w Bukowinie Tatrzańskiej oraz w Beskidach można wyszukać w serwisie bądź klikając na poniższe linki:- noclegi Bukowina Tatrzańska- hotele Bukowina Tatrzańska- noclegi beskid śląski