Fotografia obrotowa drogocenny oraz zadowalający produkt.

Nowoczesny rodzaj wizualizacji pozwalający w bardzo detaliczny sposób sprawdzić nam artykuł w wymiarze 3D jest to fotografia obrotowa. Przy kreowaniu takiej wizualizacji trzeba przygotować kilka niezbędnych etapów. Pierwszym z etapów jest przygotowanie odpowiedniego stanowiska.

Powinno być to miejsce, w którym fotograf bez ograniczeń będzie mógł z każdej strony sfotografować ustalony produkt. Jednocześnie bardzo ważne tutaj jest dopasowanie tła. Najlepsze jest jasne tło, ponieważ w dalszej obróbce prosto takowe tło jest zastąpić.

3d

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

Po przygotowaniu miejsca należy we właściwysposób przyrządzić artykuł. Należy pamiętać, aby żaden z elementów fotografowanego produktu nie był odblaskowy- metaliczny. Spowoduje to bowiem odbicie fotografa lub w sytuacji zastosowania lampy błyskowej następstwo biernego oświetlenia. Jak widzimy jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie, ponieważ zobowiązuje do wielu serii fotografii.

Z pewnością przyda Ci się darmowy wgląd do naszej kolejnej witryny. Nie zwlekaj, tym bardziej jeżeli zaintrygowały Cię opublikowane tutaj tematy.

Każde z zrealizowanych ujęć musi być właściwe, staranniei drobiazgowe. Wszystkie fotografie powinny być zrobione w tej samej trwałości. Bardzo często zdarza się, że ok 60-70 procent zdjęć robionychpodczas w czasietakiej sesji jest negowanych. Istotnym argumentem, dlaczego takie zdjęcia są odrzucane jest zbyt mała wyrazistość.

Zdarza się, że sesja produktowa inaczej fotografia obrotowa , dzięki której później zostanie wykonana wizualizacja 3D trwa wiele godzin. Jest bardzo pracochłonne jednakże daje wiele radości po jej zakończeniu. Po wykonaniu sesji jak i wyborze odpowiednich ujęć jesteśmy już w połowie drogi do triumfu. Teraz zabieramy się za ostatnie wykonanie wizualizacji. I tutaj w zależności z jaką częstotliwością ma być zrobiona wizualizacja musimy dobrać właściwą ilość ujęć. Bardzo często ilość ta przekracza kilkaset zdjęć. Sama wizualizacja wyrabiana jest przez odpowiednie, specjalistyczne programy komputerowe.

Fotograf robiący zdjęcie

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże człowiek powinien wszystkie informacje wprowadzić do programu i co najistotniejsze czuwać nad ich poprawnością. I tutaj zbliżamy się do końca tworzenia wizualizacji 3D tworzonej przez fotografię obrotową. Mimo wielkiego nakładu pracy w takową formę prezentacji produktów, staje się ona bardzo sławna. Sprzedawcy muszą, w coraz to bardziej wymyślne sposoby zachęcać potencjalnych klientów do zakupu właśnie ich produktów. A i nabywca jest coraz bardziej wybredny.