Wystartuj z działalność już dziś!

Mocne wejście Twojej firmy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Zakładanie firmy, wbrew potocznego myślenia, wcale nie okazuje się takie ciężkie. Po prostu trzeba pamiętać o niezbędnych i prostych stopniach. Poniżej przydatny artykuł, w którym opowiedziane jest przejrzyście, jak to zrobić.

Duża część formularzy jest osiągalna przez WWW. Należy przejść na portal na której znajdziesz dokumentacja Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wykonanie dostępnej tam dokumentacji to rejestracja firmy w systemie REGON, wybranie formy podatkowej oraz zgłoszenie do rejestru US. Jeśli masz już NIP, zostanie on automatycznie przypisany twojemu przedsiębiorstwu. W formularzu internetowym musisz również określić rodzaj działalności – umieszcza się numer Polskiej Klasyfikacji Działalności, który musisz odnaleźć na odpowiedniej stronie.

Ważnym urzędem, w którym trzeba w dalszej kolejności uzupełnić formularze, jest ZUS. Na stronie internetowej Zakładu znajdziesz szczegółowe instrukcje oraz dziesiątki formularzy do uzupełnienia.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie frapujący, to bez wahania kliknij tu i sprawdź tamto źródło (https://merservice.pl/) – w tamtym miejscu też znajdziesz wiele ciekawych informacji.

Krótko mówiąc – musisz zadeklarować za kogo zamierzasz odprowadzać składki ZUS – czy tylko za siebie (w przypadku jednoosobowej działalności), czy także za kadrę.

Intrygujący materiał? Jeśli tak sądzisz, to kliknij ten link, w serwisie producent regałów magazynowych, który tam miejscu się znajduje, też jest coś ciekawego.

O ile planujesz zatrudniać pracowników, kolejnymi instytucjami do odhaczenia okazują się Państwowa Inspekcja Pracy oraz Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Obie instytucje musisz powiadomić, że właśnie rozpoczyna się nasza działalność gospodarcza. W przypadku firm gastronomicznych niezbędne będzie załatwienie dodatkowych dokumentów, gdyż są one dokładniej dozorowane przez władze.

Dotacje unijne to wielka szansa dla każdego przedsiębiorstwa, której nie wolno odpuszczać. Regulacje wspólnotowe to niełatwa rzecz, dlatego warto poszukać profesjonalnych agencji doradczych, które wspierają w zbieraniu dokumentów potrzebnych do otrzymywania dofinansowania z Wspólnoty. O ile chcesz zrobić to samodzielnie, koniecznie zajrzyj na stronę , na której są praktyczne instrukcje oraz świeże informacje dotyczące wspólnotowego budżetu.