Zadowolenie, a przyzwyczajenie, czyli jak wybrać karmę dla zwierząt

Zwolennicy zwierząt staną w ich obronie za każdym razem. Nie ma znaczenia, czy kwestia dotyczy myszoskoczka w klatce, czy dorosłego psa. Co do karmienia, zwłaszcza psów, istnieje kilka interesujących przesłanek. Jeśli macie na sercu zdrowie swoich psów wykorzystujcie poniższe rady.

Jak wiemy podstawę żywieniową czworonogów stanowią kupowane na kilogramy karmy. Uwzględniając odmienności rasowe, wagowe czy wieku psa karma dla psa bywa wielce zróżnicowana. Małe psiaki sięgające do pięciu kilogramów, wedle zaleceń weterynarzy nie powinny zjadać więcej niż jedno, 400-gramowe opakowanie karmy. Z drugiej strony psiaki „giganty”, a więc sięgające wagą do 40 kilogramów, mogłyby pochłaniać do pięciu podobnych opakowań. Wybierając pokarm dla psa powinniśmy mieć na uwadze kilka czynników. Przede wszystkim liczy się zdrowie ulubionego czworonoga. Po jego poczynaniach łatwo wywnioskujemy którą karmę obdarzy szczególnym smakiem, a która zupełnie mu nie podejdzie. (Sklep z karmą) Nie można przy tym zapominać o wartościach wspominanej żywności.

pies, karma

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

Kluczowym wyznacznikiem poziomu karmy jest ilość mięsa w niej. Stale słyszy się pod tym względem głosy niezadowolenia. Domagają się zwiększenia proporcji mięsa do całości produktu. Znany z reklam Pedigree zawiera tylko kilka procent mięsa. Dla większości właścicieli jest to stanowczo za mało. Ostatecznie jednak kusząca cena i uznana marka wygrywają. W tej rozprawie liczy się także sama jakość zwierzęcego białka. Pomagają w tym etykiety z tyłu karmy, z zawartością psiego jedzenia. (kliknij) Jeśli jest ono typowo mięsne jest dużo korzystniejszym wyborem, niż tzw. mieszanka mięsno-kostna.
Odwrotnie jest z zawartością zbóż – im jest ich mniej w produkcie, tym wartość żywieniowa karmy jest lepsza, a stabilizatory smakowe nie niszczą zdrowia naszym faworytom. Wzmacniacze nieraz dały się we znaki naszym czworonogom, na przykład w postaci chorób skórnych. Smutna prawda polega niestety na sprawdzaniu swojego zwierzaka – trochę jak na poligonie doświadczalnym – do chwili, kiedy zrozumie on walory smacznego i zdrowego pokarmu.
Gdzie wybierzemy karmy dla psów? Bogatą paletę możliwości zaserwuje nam zwykły sklep zoologiczny (internetowy sklep zoologiczny). Dużym plusem tego miejsca jest możliwość konsultacji z ekspertem od zwierząt – na próżno doszukiwać się jej natomiast w większych marketach.