Czy leasing się opłaca

Czy właśnie leasing to w Polsce odpowiednio znana usługa? Tak naprawdę wśród przedsiębiorców coraz ciężej natrafić na całkowity brak interesowania się ofertami leasingowymi. Zwłaszcza uwielbiamy brać auto w leasing – to doskonała alternatywa. Wiadoma sytuacja: leasing i tak trzeba spłacić, raty do małych jakby nie patrzeć nie należą, lecz bez paniki: nadal jest tak, że akurat oferty leasingowe są atrakcyjne. Przynajmniej w akurat przypadku trochę bardziej obrotnych biznesmenów.

leasing

Autor: UNU-WIDER
Źródło: http://www.flickr.com
Zatem jeśli jakiś przedsiębiorca decyduje się wziąć dziesięć laptopów w leasing, choć zdecydowana większość z nich leży sobie odłogiem, nie postępuje za bardzo korzystnie. Zatem podstawowa porada: leasing (pożyczka leasingowa) powinien być opłacalną opcją, nie ma większego sensu brać do siebie czegoś co całkowicie nie jest przydatne. Być może przed kryzysem szczególnie warszawskie firmy mogły nieco bardziej szastać forsą, lecz to się zmieniło, pewnie permanentnie.

Trzeba również zalecić szczegółowe zaznajomienie się z ofertami poszczególnych firm leasingowych. To karygodne, gdy właściciele firm, niby sensowni ludzie, całkowicie nie wnikają w potrzebę researchu. Research to absolutna podstawa, ciężko nie dostrzec, że w niemal wszystkich przypadkach są zastawione na naszą osobę jakieś pułapki. Cóż, tak to właśnie jest w interesach. Jeśli komuś to nie odpowiada ma tak naprawdę dwie możliwości: zamknięcie firmy albo wzięcie się za siebie. Ciężko nie nadmienić, że akurat druga alternatywa jest o wiele bardziej nęcąca, pewnie każdy

firma

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

mądrze podchodzący do świata biznesu człowiek zgadza się z tą myślą. No niby nie jest właśnie tak?

Warto także poruszyć kwestię funkcjonujących na polskim rynku usług finansowych banków. Sporo ich, choć dostrzec idzie rosnącą konsolidację, zatem małe banki upadają, a może raczej są pożerane przez rekiny. Cóż, w sumie z akurat kontami firmowymi to nie jest tak beznadziejnie.

Analogiczny serwis publikuje inne tego typu tematy. Jeżeli Cię one intrygują, to kliknij tu oraz zobacz więcej porad tutaj publikacji, którą tam odnajdziesz.

W sumie konto dla firm nie kosztuje niewiele, lecz przynajmniej przelewy do ZUS-u albo szybkie przelewy generalnie są w stanie zadowolić. Czyli zwracajmy jako właściciele firmy większą uwagę na kwestię usług finansowych.