W naszym kraju istnieje mnóstwo pozostałości po transformacji ustrojowej

Po 1989 roku przechodziliśmy transformację ekonomiczną. Można by uznać, że była to niejakiego rodzaju zawierucha modyfikująca dawne – wydawałoby się stałe – zasady. Zmiana systemu gospodarczego jest procesem kosztownym, nie jedynie finansowo, jednak przede wszystkim społecznie. Przejściowo wzrasta bezrobocie, czy też właściwie demaskuje się tak zwane zakamuflowane bezrobocie. W naszej Ojczyźnie w ostatniej dekadzie XX w. problemy socjalne były niemałe.

konferencja

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com

Rozwiązań na złagodzenie skutków przemian było sporo. Jedne z nich to Specjalne Strefy Ekonomiczne, z liberalnego punktu widzenia – dość cudaczny projekt. Jest to próba połączenia „ognia z wodą”, kapitalistycznego myślenia o gospodarce z bezpieczeństwem społecznym dawnej epoki.

Strefy ekonomiczne są to wydzielone administracyjnie sfery, w których firmy mogą liczyć na zwolnienia skarbowe i pomoc ze strony kraju na poziomie o wiele większym niż jest to normalnie praktykowane. Umieszcza się takowe zakłady w obszarach o wysokim bezrobociu albo też zagrożonych podobnym zjawiskiem. Ich obecność ma uruchomić gospodarczy postęp rejonu. Na pewno w podobnych sferach potrzebna jest infrastruktura do obsługiwania biznesmenów. Nie wystarcza albowiem wystukać w Google (zobacz pozycjonowanie stron) frazy hotels in Rzeszow (np. ), by zaspokoić wymogi biznesmenów w obszarze usług consultingowych.
Konieczne na przykład są sale konferencyjne. Rzeszów jest cząstką najstarszej strefy ekonomicznej, obejmującej między innymi: lublin, Sanok, Szczecin. Ta dość znaczna obszarowo sfera ekonomiczna według projektów trudnić się ma przemysłem lotniczym oraz przemysłem dzisiejszych technologii, nie wyłącznie w transporcie ale też informatyce.

Chciałbyś dowiedzieć się coś podobnie użytecznego? Super, ta strona www drukarnia cyfrowa chorzów z pewnością będzie dla Ciebie użyteczna, ponieważ znajdziesz na niej dużo podobnych informacji.

Taki zakres aktywności spowodował, że w skład tego organizmu gospodarczego włączono Rzeszowskie lotnisko. Z racji sąsiedztwa tak ważkiego węzła komunikacyjnego rozwinął się tu sektor hotelarski a także przedsiębiorstwa proponujące sale konferencyjne (w tym

konferencja

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com

Rzeszów bez wątpienia jest również bardzo ciekawym miejscem turystycznym. Do najciekawszych zabytków należy Zamek Lubomirskich, klejnot polskiego Baroku. Wart ujrzenia jest też klasztor Benedyktynów. Dla mniej ambitnych członków konferencji proponuję dyskoteki. Rzeszowska SSE pretenduje do następczyni COP, czyli najogromniejszej inwestycji przemysłowej w II Rzeczypospolitej.

Źródło: www.bristol-rzeszow.pl