Jak dobrze radzić sobie z wystąpieniami publicznymi – kilka wskazówek

Obecnie na rynku działa bardzo wiele agencji PR-owych. Na ich usługi wielokrotnie decydują się przedsiębiorstwa, które mają problemy z zarządzaniem swoim wizerunkiem bądź też nie mają własnych komórek PR. W obecnych czasach staje się normą, że tego typu znaczące kwestie, jak wizerunek swojego przedsiębiorstwa powierzamy fachowcom. Przede wszystkim również właściciele niewielkich przedsiębiorstw zaczynają dostrzegać pozytywy dobrze prowadzonego PR-u. Tymczasem od tego właśnie, jak prezentujemy się na zewnątrz zależy, jak odbierają nas nasi partnerzy biznesowi.

Konferencja

Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście wiele zależy od branży, w jakiej funkcjonuje dane przedsiębiorstwo, jednakże zazwyczaj utrzymywanie kontaktu z mediami jest koniecznością. Nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale przede wszystkim po to, alby skutecznie rozpowszechniać informacje o naszej firmie. Jeśli posiadamy swój własny dział PR, z pewnością należy zadbać o to, by nasi pracownicy byli profesjonalnie przygotowani i mięli niezbędne kompetencje (https://disc-polska.pl/testy-kompetencji/). Czasami ma miejsce sytuacja, że zatrudniamy osobę, która świetnie sprawdza się w e-PRze, natomiast negatywnie wypada w chwili, gdy należy udzielić wywiadu. Wtedy lepiej zainwestować w szkolenia medialne. Standardowe szkolenie najczęściej jest prowadzone przez doświadczonych praktyków, którzy sami przez wiele lat pracowali w mediach. Podczas typowych szkoleń zainteresowani nabywają umiejętności, dzięki którym pozbędą się stresu towarzyszącej wystąpieniom publicznym. Oprócz tego poznają skuteczne metody wystąpień publicznych.

Skuteczne szkolenie medialne to również niepowtarzalna okazja, by samodzielnie stanąć przed kamerą TV i przeanalizować swoje błędy na nagraniu. Wiele firm PR-owych, które obecnie funkcjonują w branży, mają także w swojej bogatej ofercie profesjonalne szkolenia, skierowane do osób, które pracują w handlu. Zasadniczo znajomość skutecznych metod autoprezentacji przyda się każdemu, kto działa w biznesie. Dlatego też na szkolenia medialne zgłaszają się nie tylko firmy, które chcą zwiększyć kompetencje swoich pracowników, ale również studenci dziennikarstwa. Umiejętność efektownej autoprezentacji jest bezcenna, zwłaszcza jeśli szukamy pracy w branży PR. Osoby, które posiadają tego typu kompetencje (sprawdź zestaw szkoleniowy: budowanie zespołu) są poszukiwanymi kandydatami w działach PR.

Zobacz również: pr korporacyjny