Wakacje w Egipcie

Wiosna to idealna pora, by przemyśleć, dokąd pojechać w niedalekie wakacje. Jak najszybciej warto odwiedzić biura podróży, by zobaczyć aktualne oferty. Dzięki internetowi nie trzeba nawet wychodzić z domu – większość dobrych agencji podróżniczych prowadzi swoje oficjalne portale sieciowe.

Pomimo faktu, że w krainę piramid ciągle panują polityczne niepokoje, wczasy w Egipcie to idealna opcja dla każdego urlopowicza, spragnionego eleganckiego urlopu i niesamowitych wrażeń. Trudno znaleźć osobę, która nigdy nie słyszała nic o tym starodawnych kraju. Kraj faraonów oferuje wiele wartych uwagi atrakcji dla każdego – wakacje w Egipcie z Eccoholiday.

egipt

Źródło: http://www.eccoholiday.com/

W Egipcie najważniejszym zabytkiem rzecz jasna są wielkie piramidy. Są one położone w głębi Egiptu, zwykle należy zamówić osobną wycieczkę w ich rejony. Obok nich stoi także posępny Sfinks, mająca stulecia na karku egipska rzeźba. W rejonie piramid można opłacić rajd na wielbłądzie, cudowne doświadczenie. (link) Na riwierze Morza Śródziemnego trzeba zobaczyć Aleksandrię, miasto, w którym oświetlała wodę niegdyś olbrzymia latarnia morska oraz największa bibliotek zwojów. Koniecznym punktem dla wizytującego Egipt powinna być wizyta w stolicy. Stolica jest jedna z największych metropolii na globie. Znajduje się tu bogate muzeum państwowe, w którym można oglądać dawnych królów Egiptu w pysznych sarkofagach. Jeśli kochasz opalać się na gorącej plaży, kraj faraonów jest dla ciebie. Znajdziesz tu zjawiskowe plaże, wysokie temperatury powietrza i cudne morze.

Egipt, wakacje w Egipcie
Czasami biura podróży wystawiają specjalne, dużo tańsze propozycje dla tych, którzy jeszcze nie wybrali celu wakacyjnego, np. biuro: Eccoholiday – .