Kraków, fantastyczne miejsce na spędzenie długiego weekendu.

Kraków uchodzi za najznakomitsze z miast polskich. Jego niezliczone zabytki i bogata historia sprawiają, że miasto jest nadzwyczajnie atrakcyjne turystycznie. Jest najczęściej odwiedzanym polskim miastem, przez rok przyjeżdża do niego 7 do 8 mln turystów. Suma jest ogromna, a olbrzymia ilość ludzi nie może się mylić. A zatem co warto zobaczyć?

prorent

Zacznijmy może od tego, w jaki sposób się do Krakowa można dostać? Więc, możemy przyjechać autem- Kraków jest świetnie skomunikowany z większością południowych województw autostradą A4. Posiada również liczne połączenia kolejowe, w tym międzynarodowe. Ma również lotnisko, obecnie rozbudowywane, dzięki któremu jest bezpośrednio połączony z 40 lotniskami. Należy, po przybyciu do miasta zorganizować sobie wygodny środek transportu. Z całą pewnością najtańszą opcją poruszania się po mieście jest komunikacja miejska i podmiejska.

Zaciekawił Cię omawiany tekst? Jeśli tak, to przeczytaj także uwagi ze strony, ponieważ one również dotyczą podobnej tematyki.

Na szczęście jest ciekawsza i bardziej wszechstronna możliwość- wynajęcie auta w Krakowie (wynajem samochodów kraków). Da nam dużą niezależność w zwiedzaniu miasta, pozwoli także zwiedzić więcej, bez spędzania pół dnia na przystanku autobusowym czekając na przesiadki.

A jest co zobaczyć- najistotniejszy punkt każdego programu zwiedzania miasta to z całą pewnością zamek na Wawelu- położony na lewym brzegu Wisły, siedziba wielu królów polskich, obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Ponoć nawet żył tam prawdziwy smok.

Nie mniej ważnym obiektem jest katedra na Wawelu- najważniejszy kościół Krakowa, miejsce, gdzie spoczywają królowie Polski, biskupi czy znane i ważne osobistości, jak Mickiewicz, czy Słowacki.

Samochód terenowy marki Ford

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej znanym obiektem sakralnym w kraju jest z całą pewnością kościół Mariacki- dwie różniące się od siebie wieże to jego szczególna zewnętrzna cecha, wewnątrz natomiast| znajdziemy ołtarz, wielkie dzieło Wita Stwosza, stworzone z dębowego drewna, mające obecnie ponad 500 lat.

Jeśli jesteśmy zainteresowani dalszym zwiedzaniem rynku, przy którym wznosi się wspaniały kościół Mariacki, możemy zajść do krakowskich sukiennic, tradycyjnie i dziś pełniące funkcję handlową- znajdziemy tu pamiątki, różne przedmioty rękodzielnicze, czy biżuterię. Dodatkowo, na piętrze Sukiennic znajduje się Galeria Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku.

Trzeba tutaj przyjechać, chociaż na weekend, do dawnej stolicy naszego kraju, zwiedzić przynajmniej te najważniejsze obiekty, będąc jednocześnie świadomym, że to jedynie wstęp, bo warto również zobaczyć Kazimierz z zabytkowymi synagogami, Barbakan, Collegium Maius, Pałac Biskupi, Teatr Stary czy muzeum Czartoryskich. Miłego zwiedzania.