Zaplanowałeś wyjazd w góry? Zobacz, co musisz ze sobą zabrać!

Chodzenie po górach zdecydowanie jest jednym z najpiękniejszych sportów jakie można sobie wymarzyć. Jeżeli Ty także złapałeś bakcyla wspinaczki wysokogórskiej i już teraz zaplanowałeś jakąś większą wyprawę w góry, bez wątpienia powinieneś zapoznać się z tym tekstem – dowiesz się z niego, które sprzęty będą Ci potrzebne w wysokich górach, a które można spokojnie zostawić w domu.

regulator temperatury

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawdzaj temperaturę!
W czasie wędrówek w wysokich górach bez wątpliwości wielce istotne jest regularne kontrolowanie temperatury swojego ciała. Wtedy przyda się regulator temperatury, dzięki któremu będziesz mógł sprawnie regulować temperaturę swojego ciała sensory temperatury.

Niezmiernie nam miło, że powyższy tekst wywarł na Tobie przyjemne uczucie. Chcemy namówić Cię do kolejnej witryny – tam można zobaczyć także zajmujące fakty.

Na dodatek regulator temperatury przyda się po prostu do mierzenia temperatury panującej w powietrzu – jeżeli będziesz miał świadomość, jak bardzo jest zimno, wówczas bez wątpliwości będziesz mógł sprawniej reagować na wszelkie zmiany.

Kontroluj wysokość!
Podczas górskich wędrówek bardzo istotne jest także kontrolowanie wysokości, na jakiej się znajdujesz. Jeżeli nie przyda Ci się do tego PH metr, na pewno musisz już zabrać jakieś narzędzie specjalistyczne do pomiaru wysokości, na jakiej się znajdujesz.
ph metr
Dużo jedzenia!
Będąc w górach powinieneś nieustannie dbać o swój bilans energetyczny. Jeśli z powodu zimna lub wiatru stracisz za dużo temperatury, a co za tym idzie – również energii – wówczas bez wątpliwości wyprawa nie będzie należała do udanych.

Nie zabieraj jednak ze sobą na wyprawę kanapek z szynką – w takich wypadkach bez wątpienia znacznie lepiej sprawdzają się różnego rodzaju żele energetyczne. Są o wiele lżejsze, a równocześnie potrafią dać naprawdę wiele energii, co bez wątpienia nie jest bez znaczenia.

Może Cię zainteresować –