Przydatne kalkulatory

Księgowość

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Teraz wszyscy chcą ułatwić sobie prawie wszystko, wydaje się, że każdego dnia cierpią nasze podstawowe umiejętności – jak choćby pisanie ręczne. Jednocześnie nasze codzienne czynności stają się zbyt wymagające, że bez konkretnych narzędzi nie moglibyśmy pracować.

Każde zmaganie się z rzeczywistością pokazuje, w jaki sposób uzależniliśmy się od elektronicznych rozwiązań – komórka i budzik w niej, gazeta w komputerze, czytnik e-booków, nawet bilet tramwajowy kupujemy komórką i przez cały dzień w pracy, łączymy się kabelkami z resztą globu. Brakuje nam czasu by zagłębiać się i rozważać, jak funkcjonują poszczególne elementy naszych narzędzi. Muszą być po prostu pewne.

Magiczne kalkulatory

Dzisiaj bez zwalczanych na matematyce przez nauczycieli kalkulatorów nie ciężko by nam się żyło. Interesujące stały się bardziej skomplikowane i jeszcze bardziej złożone niż moglibyśmy przypuszczać. Warto zerknąć na funkcje, oferowane przez Excel, aby chwycić się za zmęczoną głowę. Każdego dnia, kilkaset razy używamy wszelkiej maści kalkulatorów. Licząc wierszówkę, przewidując kredyt, sumując potrzebne środki i sprawdzając inne waluty – bezustannie operujemy liczbami. Nawet, kiedy planujemy podróż przydaje się kalkulator odległości. To chyba oczywiste, że do oszczędzania potrzebny staje się kalkulator lokat.

Kalkulator potrzebny, kalkulator ulepszony

Potrzeba sprawiła, że kalkulatory dostępne są wszędzie. Złożone operacje da się teraz nareszcie przeprowadzić w internecie. Brakuje już finansisty, który nie przekonywałby ludzi do swoich usług i nie oferowałby im opcji samodzielnego podliczania danych. Kalkulator kredytowy i kalkulator odsetkowy, stworzony po to aby sprawdzić jak mocno możemy się się zapożyczyć. Kalkulator walutowy, informuje, kiedy możemy zarobić na wahaniach kursu walut. kalkulator (zobacz kalkulator płac brutto netto) kalkulator (zobacz oblicz wynagrodzenie)