Koncept na zabicie nudy jest czasami banalnie łatwy

Dziś każdego może dopaść nuda. Co jest najlepszym lekiem na nudę? Każdy ma swój sposób, lecz wielu ludziom pomaga jakaś rozrywka.

Niektórzy gustują w niezdrowych „zabijaczach” nudy (alkohol, używki), inni poszukują hobby, zaczynają interesować się czymś nowym, żeby tylko odsunąć znudzenie jak najdalej od siebie.

Jeżdżący na koniach

Autor: Anita Ritenour
Źródło: http://www.flickr.com

Niektórzy zaczynają podróżować, jak najbardziej nie są to wyprawy kilkudniowe czy na koniec świata, bo życie na to nie pozwala (no chyba, że rzucamy wszystko i zmieniamy życie), lecz wypady weekendowe. Warto bowiem zwiedzać nowe rzeczy, umożliwia nam to bowiem, z jednej strony, rzut oka na swoje życie z innej perspektywy, z drugiej, poszukania inspiracji, zorientowania się, że świat jest bardziej interesujący, niż w nudnym nastroju. Przy okazji podczas wypraw na weekend, w niektórych porach roku można zacząć interesować się na przykład grzybami. Kupujemy poradnik o grzybach i studiujemy, jaki dobry, jaki zły, który da się zbierać, a którego należy obejść szerokim łukiem.

Pojawiają się też inne zainteresowania. Dostrzegamy zwierzęta, kupujemy na przykład poradnik o koniach, interesujemy się ich hodowlą, życiem, rozmnażaniem, sprawdzamy, jak

Królik

Autor: Ryan Hodnett
Źródło: http://www.flickr.com

inteligentne to zwierzęta, jak bardzo są one wartościowe i mądre (więcej o poradnikach (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/kalkulator-wynagrodzen) na temat grzybów i koniach tutaj: książki o grzybach). Przez przypadek będąc na wsi spotykamy starszego pana, który chwali hodowlę królików. I już pojawia się błysk w oku i myśl w głowie, czemu nie kupić poradnika o królikach i dowiedzieć się czegoś o tych sympatycznych zwierzątkach, może zmiana życia, może taka hodowla?

Na końcu zaś wracamy do domu i zaraz od progu ociera się o nogę nasz kot. Wcześniej nie traktowaliśmy go poważnie, nie zajmował nas jego świat, lecz teraz z biblioteczki bierzesz książkę o kotach, którą dawno temu zakupiłeś, lecz nigdy nie zaglądałeś do niej, i czytasz teraz ten poradnik o kotach, o ich hodowli, o ich zwyczajach, kaprysach i niezwykłym zachowaniu. Lektura pochłania cię na długie godziny, a ty sam się dziwisz, jak blisko Ciebie są te ciekawe zwierzątka, jak mogłeś się tak nudzić. O poradnikach na temat kotów i królików przeczytasz również tu: podręczniki o kotach, hodowla.