Kraków – dawna stolica polskich władców – co należałoby zobaczyć w tym mieście?

Kraków, będąc dawną stolicą polskich władców, należy do najchętniej zwiedzanych miejscowości w naszym kraju. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w mało którym mieście znajduje się tak ogromna liczba atrakcji i zabytków. Do tego miasta przyjechać można na jeden dzień, i przez ten czas obejrzeć najważniejsze atrakcje. Lecz żeby dokładnie poznać to piękne miasto, jego najbardziej schowane zakamarki i tajemnicze miejsca to trzeba sobie zarezerwować co najmniej kilka dni. I na pewno będą to dni bardzo intensywne, pełne zwiedzania i oglądania.

ulica

Autor: Radisson Blu
Źródło: Radisson Blu
Większość turystów zaczyna zwiedzanie Krakowa od Rynku . Nie powinno to być dziwne, bo w końcu własnie tam jest największa liczba znanych zabytków. Koniecznie trzeba zwiedzić sklepiki oferujące pamiątki w środku Sukiennic, poprosić kogoś o pamiątkową fotografię przy pomniku Adama Mickiewicza i zmówić modlitwę w Mariackim Kościele.

Nie czekaj – kliknij w źródło i ciesz się zawartymi tam nowymi tekstami. Zapewne rozszerzą one Twą znajomość rzeczy na ów temat.

Z Rynku można zrobić sobie spacer starymi uliczkami w kierunku wzgórza Wawelskiego, a tam na odwiedzających czeka wspaniały Zamek, Katedra i jaskinia, w jakiej kiedyś mieszkał ogromny, groźny Smok Wawelski.

Kraków zwiedzać można samemu, wystarczy znaleźć nocleg, pożyczyć przewodnik i można ruszać na zwiedzanie. W przypadku ludzi, którzy mogą mieć kilka dni na odpoczynek w Krakowie jest to najlepszy pomysł, bo można szczegółowo rozplanować miejsca do zwiedzania, zakupić wcześniej bilety i wejściówki i bez stresu delektować się tym wspaniałym miastem. Ale Kraków to miejsce, do jakiego każdego dnia przyjeżdża dziesiątki wycieczek z wielu krajów świata.

Sukiennice w Krakowie

Autor: Shearings Holidays
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu turyści przeważnie będą się decydować na kompleksowe wycieczki po Krakowie z przewodnikiem mówiącym w ich języku (www). Taki rodzaj poznawania Krakowa także będzie miał dużo zalet, doświadczony przewodnik może przedstawić dużo ciekawostek o zwiedzanych miejscach. Jednak bez względu na to czy zechce się Kraków zwiedzać z przewodnikiem lub samodzielnie, to aby miało to efekty, to należy przybyć do tego miasta na kilka dni.