A teraz czas na program lojalnościowy

Można wyciskać z siebie ostatnie poty. Możemy harować po nocach. Można wykonywać również mnóstwo innych rzeczy, ale nigdy nie możemy zapominać o najważniejszym – powodzenie naszego interesu w głównej mierze jest uzależnione od usatysfakcjonowania naszych klientów, których, oczywiście, najpierw musimy zdobyć.

Bezużyteczny będzie nasz trud, jeśli nie znajdziemy odbiorców naszych usług. Dlatego każdy początkujący przedsiębiorca bez względu na branżę musi przyswoić sobie najważniejsze reguły skutecznego marketingu. To nie jest tylko przedmiot naukowy, to prawdziwa filozofia. Fachowcy od marketingu, którzy mają już pewne doświadczenie, potrafią dokonać prawdziwych cudów.

banknot 100dolarowy

Autor: Ryan Schmitz
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego jeżeli tylko nasze przedsiębiorstwo da radę unieść taki balast finansowy, nie należy na takim fachowcu oszczędzać. Pieniądze zainwestowane w kampanie promocyjne zwrócą się szybciej, niż nas możemy to sobie wyobrazić.

W nowoczesnym biznesie furorę robi marketing relacji. Teraz nie wystarczy tylko ogłosić się lokalnych gazetach, porozwieszać plakaty, czy wyemitować spot reklamowy w telewizji. Współczesny klient jest wyjątkowo wybredny i my musimy uczynić ten pierwszy krok. Jak sama nazwa wskazuje, taki gatunek marketingu skupia się budowaniu trwałych relacji z naszym klientem. To nie sztuka zdobyć klientów. Potem musimy ich jeszcze zatrzymać przy sobie.

Właśnie po to powstały programy lojalnościowe. Na pewno niejeden z nas posiada w portfelu całą kolekcję plastikowych kart.

Jeżeli znajdujące się w tym miejscu wiadomości są dla Ciebie niebanalne, kliknij tutaj, ponieważ w danym serwisie (https://eena.pl/produkcja-oferty-pracy.html) także znajdziesz coś wartościowego!

Dostaliśmy je w czasie pobytu w rozmaitych punktach handlowych. To jest właśnie część tego planu. Każda firma, która chce zatrzymać przy sobie ludzi, przyciąga ich do siebie takim właśnie miłym gestem. Otrzymując kartę stałego klienta, dowiadujemy się, że stajemy się częścią elitarnego klubu. Taka wiadomość mile łechce nasze konsumenckie ego. Czujemy się zauważeni i docenieni. Dodatkowo, dowiadujemy się, że dzięki posiadaniu tej unikalnej karty, możemy skorzystać z wielu wspaniałych promocji, niedostępnych dla innych klientów. Właściciele popularnych sieci dają nam w ten sposób jasny komunikat: jesteśmy dla nich ważni, jesteśmy wyjątkowi!