Istotne znaczenie pracowniczych szkoleń oraz firm w których pracują, zalety gier symulacyjnych.

O tym, że szkolenia odgrywają bardzo ważną rolę w rozwoju zatrudnionych osób nie od dziś wiadomo. Firmy zyskują dzięki temu dużo lepiej wyszkoloną kadrę, szybciej radzącą sobie w codziennej pracy i kryzysowych sytuacjach. Z kolei pracownicy mogą się rozwijać zawodowo, co dla wielu ma ogromne znaczenie, a dodatkowo mają świadomość tego, że są potrzebni a ich praca jest doceniana.

szkolenie

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu właścicieli firm trochę się przed nimi broni, przede wszystkim z powodu kosztów, lecz będą to pozorne oszczędności. Jak potwierdzają badania, każda złotówka wydana na pracownicze szkolenia w szybkim czasie zwróci się kilka razy, więc warto dobrze przemyśleć, czy nie postawić na dynamiczny rozwój swoich ludzi. Szkolenia mają bardzo zróżnicowaną tematykę, na niektórych uczestnicy będą poznawać ścisłą wiedzę z danej dziedziny, inne, nazywane też miękkimi dotykają takiej tematyki jak twórcze rozwiązywanie problemów albo radzenie sobie w dużym stresie. Wybór odpowiedniego szkolenia powinien być uzależniony od konkretnych potrzeb, bo tylko wtedy rzeczywiście będą one przydatne.

Ostatnio rozwinięciem pracowniczych szkoleń są gry symulacyjne. Używane są one w coraz większej liczbie różnych szkoleń i nie tylko podnoszą one jakość zajęć, lecz także mogą dać uczestnikom możliwość wykorzystania uzyskanej wiedzy teoretycznej w praktycznych zastosowaniach. Wynika to z tego, że samą najlepiej nawet prezentowaną teorię można szybko zapomnieć, a tym bardziej jak ją trzeba będzie zastosować w rzeczywistych przypadkach.

prezentacja szkoleniowa

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Gry symulacyjne szkoleniowe mają za zadanie umożliwienie pracownikom na to, aby mogli spróbować pod okiem trenera zrealizować określone zadania związane z uzyskaną uprzednio wiedzą.

Zaintrygował Cię powyższy wpis? Trzeba najechać na podany link i można zobaczyć tam (https://www.tax4business.pl/ksiegowsc-dla-spolek/) pozostałe nasze wątki. Sądzimy, że również przypadną Ci do gustu.

Co prawda ma to kształt zabawy, lecz zabawy mającej swoje odzwierciedlenie w rzeczywistym świecie, ponieważ sporo z takich gier opiera się na prawdziwych, autentycznych sytuacjach czy zdarzeniach (sprawdź szczegóły gier). Dzięki takim grom znacznie polepsza się skuteczność szkoleń, bo ktoś, kto w praktyce wykonał jakieś zadanie na pewno to lepiej zapamięta, niż gdyby tylko o nim usłyszał.