Broń palna na plastikowe kulki? Czy warto?

Ludzie mają różne pasje, niektórzy chodzą na zajęcia tańca, a niektórzy lubują się w broni palnej. Osoby, które są zainteresowane tą drugą opcją na sto procent mają wiedzę na temat repliki air soft gun. Repliki tego typu można kupić w niektórych sklepach internetowych. Damy radę znaleźć tam niemal każdy rodzaj broni. Na dodatek ceny replik są w przystępne, chociaż tu również sporo jest zależne od modelu broni. Najlepsze jest to, że repliki air soft gun ładuje się kulkami, czyli dzięki tym replikom można wypróbować swoje zdolności strzeleckie.

air soft gun

Autor: Mad House Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Są rozgrywki gdzie używane są repliki, ale bywają one też używane w ramach ćwiczeń taktycznych. Co istotne taką replikę każdy z nas może sobie kupić. Polskie prawo uważa je, jako zabawki, choć dla ludzi, którzy je mają są to raczej super sprzętem, a nie jakieś drobiazgi.

Broń palna dla wszystkich

Doskonale wiemy, że nie każdy chce sobie wyrobić pozwolenie na broń. Oczywiście mało, komu potrzebna jest broń w domu, ale mimo wszystko każdy chciałby żeby, choć trochę podnieść sobie, raz na jakiś czas poziom adrenaliny. W takiej sytuacji ludzie często, zamiast siadać do gier komputerowych stawiają na rozgrywki ze swoimi repliki air soft gun w dłoni, takimi jak na przykład tutaj. Są to rozgrywki z użyciem replik broni palnej, które są na plastikowe kulki. To naprawdę świetna zabawa, która pozwala się wyszaleć.

Są ludzie, którzy mają po parę albo i nawet kilkanaście replik w mieszkaniu. Choć cena jednej repliki nie jest duża, bo przecież jest to sprzęt, który będzie można używać długi czas, to, kiedy ktoś posiada więcej niż 5 takich replik i chce mieć jeszcze kilka to, taka zabawa będzie kosztowna. Dlatego dla wielu osób wydawanie 300 złotych za replikę jakiejś broni tylko po to, żeby raz na jakiś czas postrzelać z plastikowych kulek, to za duża kwota.

Trzeba stwierdzić, że dla wielu ludzi to bez sensu. Ale są ludzie, którzy pasjonują się tego rodzaju sprzętem i powinniśmy uszanować ich pasję. Dodatkowo musimy mieć na uwadze, że chociaż to nie jest broń, a zabawka, to można zrobić komuś krzywdę, kiedy osoba, do której celujemy nie ma ochraniacza – zwłaszcza jeśli chodzi o głowę.

Zapraszamy – kliknij to (http://www.alternatywa.info.pl/blog-poradnik-porady-o-fotografii/) i wejdź na kolejną naszą witrynę. Na niej czekają na Ciebie nowe oraz interesujące informacje.

Pamiętajmy również, że chociaż jest to zabawka, to raczej dla osób, które mają trochę rozumu w głowie, więc raczej nie kupujmy repliki broni dziecku, które ma dziesięć lat. Oczywiście w dzisiejszych czasach świat się zmienił i dzieci szybciej dorastają, ale niektóre zabawki niech pozostaną atrybutem starszych dzieci i dorosłych.