Dokąd latamy na urlop w świetnej cenie?

W okresie letnim każde biuro podróży oferuje wakacje last minute. To wspaniała sprawa – pozwala zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy, a dodatkowo ta nutka niepewności – bo właściwie może się wydarzyć tak, że doskonała dla nas oferta ukaże się w ciągu godziny, a za kilkanaście godzin będziemy wylatywać na wakacje.

Ogromna ilość osób chce właśnie w ten sposób podejść do zaplanowania wypoczynku. Pakują plecaki, biorą wolne w pracy i siadają do komputera by znaleźć biuro podróży i idealną okazję. W zależności od wymarzonego kierunku wystarczy wpisać w wyszukiwarkę właściwe hasło. „Last minute Hiszpania” – na przykład. I natychmiast zobaczymy w odpowiedzi sporą listę. Jeśli chodzi o Hiszpanię, to najczęściej wybieranym kierunkiem pozostaje Majorka. Wakacje (więcej pod tym linkiem) tam da się spędzić już za 1400 złotych.

A „last minute turcja”? Tu propozycje są jeszcze lepsze. Tygodniowy wypoczynek w imprezowym królestwie Turcji – Bodrum może kosztować nas tylko 800 – 900 złotych. Czyż to nie świetna propozycja? Należy przejrzeć kilka pozycji – bywa, że różnią się znacząco. Za tę samą cenę w jednym hotelu dostaniemy wypoczynek (eccotravel.eu/madagaskar/) all inclusive, a w innym, o zbliżonym standardzie – tylko śniadania. Pamiętajmy na czym nam najbardziej zależy – czy wolimy hotel blisko plaży, czy może być dalej, za to z całościowym wyżywieniem. To drobnostki, ale właśnie takimi elementami różnią się propozycje.

No i pozostał jeszcze jeden kierunek: „last minute Egipt” – to nadal najczęściej wybierany kraj na wypoczynek dla Polaków. Wspaniała pogoda, dość niedrogo no i naturalnie piramidy, Sfinks, pustynia. Jeśli znudzą nam się kąpiele słoneczne na pewno będziemy mieli co robić. wakacje w Egipcie są też konkurencyjne jeśli idzie o cenę. Tam już za 900 złotych możemy spędzić siedem dni w dobrym hotelu w opcji all inclusive.

Nie jest dziwnym, że wakacje last minute są tak popularne, skoro za niewielkie pieniądze możemy spędzić cudowny urlop w pięknym miejscu. Zwróćmy uwagę tylko, by biuro podróży, które wybierzemy, było pewne.