W jaki sposób upiec dobre razowe muffiny?

Amerykańska kultura trafiła na nasz kontynent wszystkimi możliwymi kanałami. Oglądamy amerykańskie filmy, w radiu leci amerykańska muzyka i jeszcze uczymy się języka w szkołach. Okazuje się, że USA podbiło również nasze kulinaria. W tym wypadku jednak choćby i największy przeciwnik nie powinien mieć Amerykanom tego za złe. A nawet jeżeli ma, to z pewnością prędko zmieni zdanie, gdy tylko spróbuje jak smakują niepowtarzalne razowe muffiny. Z drugiej strony trudno znaleźć aktualnie osobę, które ich jeszcze nie próbowała. Muffiny okazały się ostatnimi czasy bardzo popularne.

Muffinki z truskawkami

Autor: Crispy Natural
Źródło: Crispy Natural

Muffiny to niewielkie babki, które nadają się idealnie jako niewielka przekąska. Są mięciutkie i trochę mokre, a do tego pojawiają się w wielu odmiennych typach. Razowe muffiny to tylko jedna z wielu odmian, która do tego i tak ma wiele wariacji. Możesz chce spróbować, jak smakują muffiny orzechowe albo z brzoskwinią? Możesz też dostać muffiny z truskawkami. Możliwości jest mnóstwo.Jeżeli jednak nie znajdziesz w piekarni takiej babki, która trafiłaby w Twój gust, nic nie stoi na przeszkodzie, by zebrać kilka składników i wykonać muffiny samodzielnie. Nie jest to zbyt trudne. Trzeba mieć tak na dobrą sprawę tylko podstawowe składniki, które bierze się do zrobienie większości ciast.

Co więcej wykonując samemu babeczki możesz lepiej kontrolować to, co się w nich znajdzie. Z jakiego powodu to istotne? Babeczki są pyszne ale nie są zbyt zdrowe. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zmienić trochę przepis. Przede wszystkim wybierz razową mąkę zamiast zwykłej. Z kolei cukier wypieki wymień na znacznie zdrowszy syrop klonowy. A co z dodatkami? Możesz sięgnąć po otręby, by uzyskać pyszne i zdrowsze efekty. Tego rodzaju babki można bez wątpliwości dorzucić do menu, a także zaserwować je znajomym podczas przyjęcia.