Wspaniała wycieczka na Dolny Śląsk, pełna niesamowitych widoków i atrakcji turystycznych

Województwo dolnośląskie to bardzo dobre miejsce na wakacyjny wypoczynek. Przepiękne krajobrazy tudzież leśne szlaki rok rocznie przyciągają turystów na te tereny. Warto więc wybrać się tam, choć raz, aby zobaczyć wspaniałe atrakcje.

Szklarska Poręba - wodospad

Autor: Karol K
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli wybraliśmy województwo dolnośląskie jako kierunek naszej wycieczki, najlepszym miastem na przystanek będzie Szklarska Poręba. Miasto to bardzo często odwiedzane jest przez narciarzy i turystów lubiących piesze wędrówki po górach. Chcąc znaleźć noclegi w miejscowości Szklarska Poręba hotele mają w swojej ofercie mnóstwo ciekawych ofert, tym bardziej w okresach wakacyjnych, gdy stoki pozbawione są osób jeżdżących na nartach. Decydując się na hotele w Szklarskiej Porębie możemy blisko tak samo do Karkonoszy jak również (sprawdź ofertę) do Gór Izerskich, a okolice tego miasta z pewnością będą pełne różnego typu atrakcji dla odwiedzających. Ciekawym miejscem jest malowniczy rynek, który otaczany jest przez kamieniczki, różnego rodzaju restauracje tudzież hotel BossaNova w Szklarskiej Porębie poza atrakcjami dla narciarzy ma do zaoferowania wiele innych atrakcji- historycznych a także kulturowych.

Po zobaczeniu miasta, w którym wynajmujemy hotel można wybrać się w podróż po Karkonoszach. Najbardziej popularnym miejscem z pewnością jest Śnieżka, którą warto odwiedzić. Niezależnie od pory roku, Karkonoski Park Narodowy może zachwycić nas cudownymi widokami jak również (zapraszamy serdecznie) leśnymi trasami turystycznymi, które zadowolą każdego turystę.

Karkonosze

Autor: Anna Więckowska
Źródło: Anna Więckowska
Możemy zobaczyć malownicze wodospady jak również ciekawe formacje skalne, które znajdują się na terenie Parku Narodowego. Miejsce to może być rajem zarówno dla narciarzy jak również dla turystów uwielbiających piesze wycieczki po górach. Wizyta w województwie dolnośląskim jest również doskonałą okazją, aby odwiedzić sąsiadów z Czech, gdyż granica jest bardzo blisko. Można zaznajomić się z czeską kulturą a także tradycjami oraz poznać regionalną kuchnię w sąsiadującym państwie.

Przepiękne krajobrazy Dolnego Śląska sprawią, że zapragniemy wrócić w to miejsce po raz kolejny. Podróż pełna atrakcji turystycznych i wspaniałych widoków na szlakach turystycznych na pewno będzie udana o każdej porze roku.