Sezon narciarski czas zacząć.

Zima wciąż trwa, jest to doskonały czas dla zwolenników śnieżnego szaleństwa. Stoki narciarskie w Zakopanem doświadczają prawdziwe oblężenie narciarzy. Nic to nadzwyczajnego, warunki bowiem na śnieżne wojaże są doskonałe.Zakopane – kolebka narciarskiego szału.

Wyprawy w góry

Źródło: http://www.citypictures.net/

Zakopane określane zimową stolicą Polski, jest drugim pod względem wielkości miastem Podhala. Położone w Rowie Podtatrzańskim u podnóża Tatr na wysokości 750–1126 m nad poziomem morza. Każdego roku na najbardziej znanej skoczni Zakopanego – Wielkiej Krokwi, organizowane są zawody o Puchar Świata w skokach narciarskich, miały miejsce tutaj również czempionat w narciarstwie klasycznym.

Na co mogą liczyć narciarze?

Nie będzie przesadą stwierdzić, że miesiącach zimowych rekreacji termin narty zakopane jest częściej wpisywane przez użytkowników internetu niż najpopularniejsze określenia młodzieżowych grup muzycznych czy imiona przystojnych celebrytów. Mieszkańcy posiadający kwatery czy pensjonaty w Zakopanem mogą być spokojni – prognozy pogody przepowiadająduże opady, co gwarantuje ośnieżone stoki i zaludnione wyciągi narciarskie Zakopane, a co się z tym wiąże – dużo turystów.Dla narciarzy przygotowano dużo stoków i tras narciarskich o różnym stopniu trudności.

Jakie wyciągi narciarskie możemy znaleźć w pobliżu Zakopanego?

Zakopane oferuje kompleksy narciarskie takie jak Harenda Zakopane, Nosal Zakopane czy Polana Szymoszkowa Zakopane. Miejsca te oferują wyciągi linowe, krzesełkowe i orczykowe.

Narty biegowe, biegówki

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl

Nie zapominajmy odwiedzając stoki narciarskie w Zakopanem o zachowaniu bezpieczeństwa i sprawdzaniu pogody. Zimowe wycieczki wymagają kondycji, przygotować się trzeba do nich dużo wcześniej, uprawiając sport w ciągu całego roku i wzmacniając stawy. Nie należy również przeceniać swoich sił, nasza pomyłka może zakończyć się niebezpiecznym wypadkiem.

Każdy zwolennik zimowych eskapad znajdzie w Zakopanem coś miłego. Dla osób które, nie potrafią brać udziału w śnieżnych sportach i szaleć na łyżwach czy nartach, Zakopane ma w ofercie inne atrakcje. Możemy spędzić przyjemnie czas w pubach i restauracjach, rozkoszując się grzanym piwem i ciepłą herbatą, podziwiając śnieżne widoki przez okno (serdecznie zapraszam). zakopane hotel z basenem