Góry Izerskie są urokliwe oraz całkiem niedrogie!

Polska jest nizinnym krajem, lecz z pewnością mieszkańcy południowej części mogą z własnych okiem spoglądać na śliczne góry. No wiadomo – nawet polskie Tatry bardzo wysokie to ogólnie nie są, lecz można śmiało powiedzieć, że niemal każdy miłośnik łażenia po górach, nawet jeśli preferuje Słowację czy Italię, docenia mocno docenić polskie góry. Zatem w jaki sposób zagospodarować urokliwie własne wakacje w górach? Na pewno trzeba rozpocząć planowanie wyjazdu od odnalezienia miejscowości, która tak jakby będzie bazą wypadową…

Góry Izerskie

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com

Może Góry Izerskie są OK? Szczególnie turyści z woj. dolnośląskiego kochają łażenie po górach. Można śmiało powiedzieć, że choć nierzadko Polacy wolą takie trochę bardziej gwarne miejsca, to jednak jeżeli nie szukamy okazji do lansu, bez cienia wątpliwości nie powinniśmy sądzić, że Góry – więcej na temat – Izerskie nie są świetne, powodujące, iż w sumie będziemy przynajmniej raz pragnęli do nich powrócić. No ogólnie łażenie po górach jest wielce wciągające, powodujące, iż nareszcie moglibyśmy wypocząć. Musimy doceniać również to, że chociaż całkiem często uskarżamy się na wysokie ceny, to jednakże w żadnym razie nie możemy nie docenić tego, iż przecież często spokojnie można natrafić na takie góry izerskie noclegi, które w sumie takie bardzo drogie to nie są. Można powiedzieć, że akurat baza turystyczna jest w południowej części naszego kraju bardzo dobrze rozwinięta.

Góry Izerskie

Autor: Ruben Holthuijsen
Źródło: http://www.flickr.com
Czyli jeżeli nawet nie posiadamy zbyt wielu pieniędzy, i tak nie możemy tak jakby w automatyczny sposób zakładać, iż ciężko o elegancki nocleg za relatywnie niewielkie pieniądze. Jeżeli w rachubę wchodzi akurat polska baza turystyczna, chyba tylko w nadmorskim Sopocie bardzo ciężko o dosyć przystępny cenowo pensjonat czy hotel. Jednak wypoczynek w górach izerskich, naturalnie nie mówimy o genialnych warunkach do spania, bez najmniejszego kłopotu musi nas usatysfakcjonować. Na koniec tekstu pewnie zajedzie trochę truizmami: zawsze zadbajmy o swoje bezpieczeństwo w czasie górskich wycieczek. Co prawda wiemy o tym doskonale, ale tak czy siak ciężko myśleć, że zawsze potrafimy się rozsądnie zachowywać!