Oceniamy sprzęt do garażowej sali treningowej.

Wysportowane ciało i nienaganna sylwetka to pragnienia każdego z nas. Tak na prawdę są tylko dwa sposoby na uzyskanie dobrej sylwetki: pierwszy z nich opiera się na systematycznych ćwiczeniach fizycznych, kolejny powiększony jest dodatkowo o wartościową dietę, której będziemy musieli przestrzegać przez kolejne tygodnie. Nie każdy jednak lubi uprawianie sportu na zewnątrz. Dla takich osób przeróżne sklepy mają na stanie sprzęt, jaki należy umieścić w mieszkaniu, taki jak np. orbitreki, atlasy ćwiczeniowe czy trenażery.

Prywatna siłownia – plusy i minusy.

Dla niektórych osób budowanie własnej siłowni w mieszkaniu jest czymś w rodzaju hobby, które bywa pasją dodatkową do umiłowania tej osoby do ćwiczeń fizycznych. Niektórym z nas może się takie hobby wydawać nietypowe, bo wielu z nas chciałby ustawić w garażu stoły bilardowe i cieszyć się chwilami odpoczynku ze znajomymi przy piwie. Jednakże sporty siłowe rok w rok zyskują na popularności, więc i prywatnych siłowni przybywa. Niewątpliwym plusem w ten sposób zorganizowanej siłowni jest jej nieporównywalnie większa dostępność – mamy możliwość ćwiczyć kiedy i jak długo chcemy, nie musimy zwracać uwagi na godziny otwarcia, nie jesteśmy także skrępowani czasem, który chcemy spędzić na siłowni. Minusem niestety może być dostępność profesjonalnego sprzętu, ale to w zasadzie jest zależne od zasobności portfela osoby kompletującej taka siłownię.

Jaki typy przyrządów często kupujemy do takich pomieszczeń?Oprócz wywołanych w poprzednim akapicie orbitreków, sporą popularnością cieszą się steppery, symulatory kajaków, i atlasy do ciężarów. Rekordy sprzedaży w tym kwartale bije rower mechaniczny – w zasadzie nowy wynalazek, będący bezsprzecznym ulepszeniem klasycznego roweru do ćwiczeń. Konstrukcja roweru mechanicznego opiera się na trwałych, mechanizmach zębatkowych. W konsekwencji użytych materiałów, rowery mechaniczne znoszą obciążenia o ok. dwadzieścia % wyższe, niż tradycyjne rowery.

Jak widać, ilość sprzętów do indywidualnego treningu jest potężny. Musimy się więc porządnie zastanowić, które partie mięśni chcemy trenować i jakie rezultaty mamy ochotę uzyskać (po poradę można się wybrać do lekarza sportowego – ). Tak zdefiniowane wymagania na pewno ułatwią nam wybór idealnego dla nas sprzętu.