Wyjazdy wędkarskie do krainy szwedzkich jezior – zrealizuj swoje pasje

Świetne powieści kryminalne to nie jedyny atut naszego skandynawskiego sąsiada. Szwecja naszym rybakom dała się poznać jako rewelacyjne miejsce na…

wyprawy wędkarskie (polecamy Szwecję na ). Znakomite łowiska czekają w morzu, strumieniach i jeziorach. Nielegalne łowiectwo praktycznie nie istnieje, a obszary wędkarskie nie są zaśmiecane.

Dodatkowo cztery największe jeziora krainy – Hjälmaren, Vättern, Storsjön i Vänern nie są objęte nakazem otrzymania licencji. plecak 25l wędkarska to jest pasja! A na jakie trofea możemy liczyć w tym niebie dla wędkarzy?

W szwedzkich łowiskach króluje szczupak. Jest go dużo więcej, niż w Polsce, a na dodatek regularniej dają się złapać pokaźne okazy. Przygotujcie się na szok, kiedy na końcu żyłki zobaczycie ponad 10 kilogramową rybę! Sezon na szczupaka trwa okrągły rok, bo w dniach zimowych da się go wyławiać spod lodu. Inne gatunki bogato tu łapane to sandacz, troć, łosoś, pstrąg i okoń.

Kiedy szukasz dokładnych danych, nie zwlekaj, tylko sprawdź pod adresem (https://www.ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/cityinfo.php). Odnajdziesz na niej wszystkie potrzebne informacje.

Właśnie ten ostatni w tym kraju często ma niesamowite rozmiary. To, co w naszym kraju zwykle jest rekordem, w północnej krainie może okazać się powszechnym wynikiem.

Najobfitsze łowiska w Szwecji to jeziora Yxern (południe), Nedre Dalälven, Vänern, Vättern, rzeki Torneälven, Kaitumälven i Byskeälven i Zatoka Hanö. To do ich brzegów urządzane są najczęściej wyjazdy wędkarskie. Piszę tu o zorganizowanych wyprawach na ryby, robionych przez dobre firmy. Takie propozycje można odszukać w niezłej liczbie w Internecie. W koszcie zestawu otrzymujemy zazwyczaj licencje na połów, podróż morzem lub powietrzem, instruktora lub pomoc rezydenta na miejscu i aktualne mapy skandynawskich bezdroży.

Proponujemy własnoręcznie poserfować w sieci, by dobrać właściwe warunki i ceny takich imprez. Być może, że nasza kolejna wycieczka na ryby stanie się połowem życia!