Jak dokładnie funkcjonują programy lojalnościowe i jak najefektywyniej je wykorzystać?

Programy lojalnościowe to narzędzie pozwalające ściągnąć nowych i utrzymać dotychczasowych klientów. Są to długookresowe akcje, więc nie powinniśmy oczekiwać rezultatów w przeciągu kilku dni. Ponieważ zazwyczaj nie wymagają wielkich nakładów finansowych, programy lojalnościowe są często stosowane przez firmy.

Jak dokładnie funkcjonuje program lojalnościowy?

Program lojalnościowy najczęściej polega na zbieraniu punktów.

Jeżeli czytany artykuł całkowicie Cię wciągnął, to zobacz inny pełny raport (https://twoje-fototapety.pl/), który również zawiera podobne informacje na prezentowany temat.

Klienci dostają zwykle karty lojalnościowe, które mają ze sobą i w każdym przypadku gdy korzystają z usług, czy nabywają towary konkretnej firmy na kartę wbijane są punkty. Da się też organizować to inaczej – klienci mogą kolekcjonować naklejki, faktury, fragmenty opakowania produktów – koncepcji jest sporo. Takie wsparcie sprzedaży sprawdza się wspaniale, programy lojalnościowe są atrakcyjne i warto je wykorzystywać w swoim przedsiębiorstwie.

Nie tylko dla dużych firm

Program lojalnościowy

Źródło: www.spiceupyourblog.com

Zdarza się, że ulegamy błędnemu wrażeniu, że program lojalnościowy to narzędzie, z którego mogą korzystać tylko wielkie sieci. Być może wrażenie to odnosimy dlatego że przeważnie tam się z nimi zwykle stykamy. Market czy kawiarnia sieciowa – to tam proponowane są nam karty lojalnościowe, zbieranie punktów, darmowe tankowanie czy kolejna kawa po uzbieraniu odpowiedniej liczby punktów czy pieczątek.

dobrze jest pamiętać, że nie tylko ogromne koncerny mogą wykorzystywać program lojalnościowy. Każde przedsiębiorstwo, nieważne jakiej wielkości, niezależnie od tego czy oferuje określone produkty, czy może usługi – może zacząć stosować program lojalnościowy jako wsparcie sprzedaży. Istotne, by był odpowiednio przemyślany i zaprojektowany tak, by odpowiadał profilowi działalności.

Największy plus

Dobrze jest pamiętać o sporej takich programów – mamy stały kontakt z naszym klientem i zachęcamy go do kolejnych zakupów. Firma największe wydatki ma przy zdobywaniu nowych klientów, zatem rozważnie jest zainwestować, by utrzymać ich przy nas. Konkurencja jest obecnie ogromna, toteż klient w każdym momencie może zdecydować się na towar konkurencji. Małe koszty prowadzenia programów lojalnościowych skutecznie wpływają na zachowanie dobrego bilansu firmy. A często są to zwyczajnie programy ciekawe dla klienta – ludzie lubią przeglądać katalog nagród, kolekcjonować punkty i dostawać upominki. Dzięki temu też pozytywniej kojarzą naszą markę. program lojalnościowy

Źródło: Bonus Club