W jaki sposób rozumieć nowe zagadnienia mówiące o sferze pracy i nauki? Oto krótki poradnik

Ostatnimi czasy pojawiły się w Polsce nowe pojęcia, które zdecydowanie zmieniły naszą rzeczywistość. Już dziś, gdy słyszymy takie nazwy nie jest to dla nas zaskoczeniem, ponieważ są one bardo powszechne oraz występujące w tak dużej ilości miejsc, że nikogo już nie dziwią. Być może jednak powinniśmy parę z nich opisać, aby nie było nieporozumień.

przemysł

Autor: Takuma Kimura
Źródło: http://www.flickr.com
Na wstępie park przemysłowy. Jest to wolnostojący kompleks nieruchomości, w którego skład można zaliczyć również nieruchomość, gdzie jest infrastruktura techniczna, która została po likwidowanym przedsiębiorstwie. Tego typu miejsce jest tworzone używając umowy cywilnoprawnej. Jedną stroną jest jednostka samorządu danego terytorium, która stwarza możliwości założenia działalności, szczególnie niewielkim spółkom. To coś innego aniżeli zakład przemysłowy, znany dużej ilości osób. Innym, dosyć popularnym, lecz przy tym nie do końca zrozumiałym zagadnieniem jest inkubator przedsiębiorczości.

Zobacz również:

To miejsce, jakiej celem jest propagowanie przedsiębiorczości. W zależności od grupy docelowej można wyróżnić parę szczególnych typów takich miejsc. Ich oferta przeznaczona jest przede wszystkim do początkujących przedsiębiorstw (niewielkie formy), jakie dopiero zaczynają działalność gospodarczą. Lecz również do młodzieży oraz studiujących lub też do podmiotów ekonomii społecznej. Kolejnym ważnym pojęciem jest park technologiczny. Jest to kompleks wyodrębnionych nieruchomości wraz z zapleczem technicznym. Został utworzony, żeby swobodnie odbywał się przepływ wiedzy oraz technologii pomiędzy jednostkami naukowymi a właścicielami firm.

Źródło –
logistyka (wejdź www.leaderlogistics.pl/logistyka-kontraktowa/) logistyka (propozycje)

W takim miejscu często znajdują się inkubatory technologiczne. Nazwa park technologiczny jest tożsama z pozostałymi, jakie są używane na całym świecie. Podobne, spotykane najczęściej w literaturze, to park naukowy lub też park badawczy. patrząc jednak na definicję jest to instytucja zarządzana przez profesjonalistów, ich podstawowym celem jest promowanie innowacyjnej kultury oraz konkurencyjności instytutów naukowo-badawczych. Park tego rodzaju kieruje procesem przepływu informacji oraz technologi między uczelniami oraz przedsiębiorstwami. Pomaga również w powstawaniu i rozwoju firm innowacyjnych, które oferują możliwość inkubacji oraz wsparcia w procesie powstawania firm typu spin-off.