Czy aby reklama LED to odpowiedni pomysł, by reklamować przedsiębiorstwo?

W gąszczu i natłoku przeróżnych reklam dotarcie do klientów zaczyna być coraz cięższe. Konsumenci są bombardowani reklamami ze wszystkich stron. Radio, telewizja i prasa bez przerwy reklamują firmy i ich usługi, wszystkie szyldy na sklepach też są przecież formą reklamy, a nawet wizyta w restauracji ze znajomymi przeważnie także spowoduje że kilka reklam się zobaczy. Do często wykorzystywanych przez najróżniejsze agencje reklamowe są billboardy umieszczone przy większych arteriach komunikacyjnych i w miejscach, gdzie przebywa więcej osób.

reklama LED

Autor: Colosseo EAS
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak w rynek reklamy od kilku lat weszła technika i ktoś wymyślił ekrany LED, co w dużym stopniu zmieniło na lepsze rynek reklamy zewnętrznej, w szczególności w większych miastach.

Ciekawych informacji zasięgniesz po przejściu na witrynę, która posiada fascynujące informacje na ten wątek – będą one na pewno godne zainteresowania.

telebim

Autor: Steven Straiton
Źródło: http://www.flickr.com

Działanie tych ekranów jest bardzo proste. Taki ekran to po prostu tablica ze sporą liczbą malutkich, trwałych diod, które odpowiednio sterowane mogą wyświetlać kolorowy obraz. Do sterowania diodami stosuje się specjalne programy, więc opracowanie spotu reklamowego przez doświadczone osoby nie będzie trwało długo. Reklama na ekranach LED (tu też na temat: ) porównując ją z normalnymi billboardami ma dużo zalet.

Jeśli interesuje Cię ten tekst, to super, gdyż ten opublikowany poniżej (http://www.kantor-intraco.pl/kontakt) także zawiera równie ważne informacje – nie wahaj się, tylko sprawdź go.

Na statycznej reklamie zmiana kampanii jest uciążliwa.

Należy kogoś wysłać aby przykleić nowy plakat, co zajmuje sporo czasu i wymaga przeważnie podjechania na miejsce. Tak więc krótkie emisje billboardowej reklamy zbyt opłacalne nie są, dlatego też kampanie takie są prowadzone przez dłuższy okres czasu. W przypadku reklamy LED w ciągu sekundy można zmienić wyświetlany spot, przez co w ciągu jednej godziny można wyemitować kilkadziesiąt reklamowych kampanii dla przeróżnych produktów i firm. Do tego możliwości elektroniki powodują, że doświadczone w branży osoby mogą wymyślić naprawdę interesujące i przyciągające oko reklamowe spoty, i często tego typu reklamy można zobaczyć w wielu miejscach.

Jeśli więc ktoś na wakacyjnej wycieczce znajdzie na jakimś budynku telebim w Otwocku (zobacz propozycje w Otwocku i innych miastach: ), to może się zatrzymać i chwilę oglądnąć wyświetlane na nim filmiki reklamowe. Jeśli będzie miał trochę szczęścia, to być może uda mu się zobaczyć prawdziwy reklamowy przebój.