Dlaczego należy interesować się programami lojalnościowymi?

Lojalność jest najważniejsza – w małżeństwie, wspólnych interesach, ale także w relacjach typowo konsumenckich. Zatem jeżeli jako właściciele firmy będziemy umieli stworzyć więź z własnymi klientami, zapewne to sprawi, iż będziemy zarabiać dużo większą kasę. A zresztą nie rozchodzi się wyłącznie o kasę, generalnie warto dbać o własnych klientów, bo trudno bez nich funkcjonować. Klienci i pracownicy – choć nierzadko przedsiębiorcy niejako zapominają w ogóle o ich istnieniu, deprecjonują ich ogromne znaczenie, to jednak są oni najbardziej istotni.

trzymające się ręce

Źródło: flickr.com

Można śmiało powiedzieć, że ten przedsiębiorca, który umie uszanować klientów oraz pracowników, pewne nie będzie skarżył się na kiepską wydajność, profity na gorszym poziomie, etc. Świetnie, iż można podać te działania biznesowe, których to wprowadzenie da po pewnym okresie czasu sporo dobrego. Czyli po prostu w grę wchodzą niesamowicie skuteczne programy lojalnościowe, które zasadniczo są bardzo kochane przez ludzi. Przykładowo – stacja paliw zlokalizowana w typowej polskiej mieścinie. Co zrobić, aby ludzie chcieli właśnie u nas wydawać kasę?

No i właśnie prawdziwym strzałem w dziesiątkę są programy lojalnościowe. A więc jeżeli posiadacz samochodu będzie regularnie u nas kupować benzynę, po pewnym czasie dostanie darmowy olej, części do auta bądź sporą zniżkę. Alternatyw jest sporo – najważniejsze jest to, aby nagrody były korzystne, a jeszcze oprócz tego były najzupełniej pewne. A więc jeśli kierowca tankuje na naszej stacji, nie możemy go kolokwialnie rzecz ujmując zrobić w balona.

Np. uśmiechnięty kierowca zgłasza się na stację po odbiór nagrody, ale nagle się dowiaduje, że akcja jest już nieważna, chociaż fakty są takie, iż powinna ciągle trwać. To bardzo dobrze pokazuje, iż w żadnym razie nie można czegoś człowiekowi dać, a raczej obiecać, a po chwili odebrać.

Prezentowany pełny raport (http://www.ewadia.pl/nowa-taryfa-oplat-i-prowizji-tylko-1-od-wartosci-poreczenia/) posiada dane, które omawiają dany wątek, zatem jeżeli masz chęć zgłębić temat – zapraszamy do nas!

I tak zarabiamy spore pieniądze na jednym kliencie, a więc gratisy należy wliczyć w koszty. Profesjonalny system lojalnościowy jest w stanie dać bardzo dużo. Bo gdyby było inaczej, zapewne systemy lojalnościowe nie byłyby szalenie popularne w chociażby USA, a więc kolebce nowatorskich działań związanych z reklamą. Napisał