Czasem można zjeść obfite kanapki

Oczywiście wszyscy powiedzą, iż najzdrowsze jest jedzenie robione w własnym domu, gdzie wszystko od podstaw robimy sami. Jednak prawda jest taka, że czasem po prostu nie posiadamy chwili na gotowanie, lub zwyczajnie nam się nie pragnie. Wtedy przeważnie korzystamy z gotowych dań, które serwowane są w restauracji, albo w przeróżnego typu barach błyskawicznej obsługi.

Hamburger z frytkami

Autor: NatShots Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Prawda jest taka, że jesteśmy bardzo wygodniccy. Kiedy nie chce nam się przygotowywać obiadu po prostu sięgamy po telefon i w kilka chwil zamawiamy coś z dostawą do domu np. kebab. Wielu ludzi się skrzywi i stwierdzi, że to niezdrowe. Prawda jest jednak taka, że zjedzenie kebaba raz na jakiś czas jest lepsze niż codzienne podjadanie słodyczy. Poza tym można kupić samo mięso dodawane do kebaba i i na szybko przygotować do niego np. ryż i w ten sposób mamy bardzo smaczny posiłek, szybko, smacznie i tanio. W dzisiejszych czasach, gdy liczy się każda chwila, np. w drodze z pracy czy też szkoły możemy zajść do miejsca, w którym robione są kebaby. Można wziąć jedzenie na wynos, lub po prostu zjeść w budce to, co zamówiliśmy.

Hamburgery dla wymagających

Jeżeli bliżej nam do amerykańskiego dania aniżeli włoskiego, to powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, iż również proponują nam najwspanialsze. Warte polecenia są hamburgery (znajdź wpisując: ). Są one spore, mają sporo elementów, a co się z tym łączy, nawet najmocniej wygłodniałe jednostki, będą miały szanse uspokoić nimi swój żołądek. W dodatku sporo zachwala sobie to, że możemy się tutaj rzeczywiście dobrze najeść, a jednocześnie nasz portfel nie ucierpi na tym aż tak bardzo, co z pewnością także jest godne zaznaczenia.

Nie zawsze to musi być złe

Restauracja włoska

Autor: kennejima
Źródło: http://www.flickr.com

W takich sytuacjach powinniśmy pomyśleć o restauracji (przeczytaj tutaj). W drodze z pracy można zahaczyć o któreś miejsce z tego typu jedzeniem i wziąć trzy porcje. Swoje frytki z mięsem z kebaba zjeść, gdy tylko wrócimy do mieszkania, a reszta rodziny niech korzysta z mikrofalówki jak będą w domu, albo jak zrobią się głodni. Nie przejmujmy się, że jeden raz w tygodniu dziecko zamiast posiłku z dwóch dań zje zapiekankę lub kebab.

Zaciekawił Cię ten wątek? Nie czekaj, tylko zobacz nowy materiał (www.karpatkebab.pl/), który z pewnością bardzo Cię zainteresuje. Zobacz!

Jeżeli nie będziemy nadużywali tej praktyki to na sto procent będzie to przyjemna odskocznia dla każdego członka rodziny. Jednak w takim wypadku pamiętajmy o tym by nasza rodzina w inne dni tygodnia jadła zdrowo i nie zajadała się byle czym.