Zdawać by się mogło, że w erze dostępnych wszędzie komputerów i smartfonów taki archaizm jak planszówki nie powinien istnieć

Rzeczywiście w którejś chwili świat zachłysnął się najnowszymi gadżetami, symbolem zabawy został ekran laptopa albo komputera. Ludzie grali albo samotnie, albo w internecie, z innymi osobami, lecz przez cały czas było to siedzenie przed komputerem. Szczególnie przodowali w tym młodzi ludzie, którzy bez przerwy byli na bieżąco z nowinkami technologicznymi. I przy tego typu okolicznościach było niemalże pewne, że spędzanie wspólnie wolnego czasu z przyjaciółmi lub rodziną przy dobrej grze planszowej zaginie zupełnie, że ludzie zaczną całą swoją rozrywkę opierać o najnowsze urządzenia elektroniczne.

gra planszowa "cywilizacja"

Autor: Hubert Figuière
Źródło: http://www.flickr.com
A jednak pomimo tego, co wieszczyło sporo osób, ta czarna wizja nie chce się spełnić. Rzecz jasna rozrywki na komputerach zatrzymać się nie da, bo nie jest to wykonalne, lecz w ostatnich latach rosnąca liczba osób sięga po jedną z najbardziej tradycyjnych rozrywek, to znaczy gry planszowe.

W planszówki ludzie grywali setki lat temu, a obecnie ta forma spędzania wolnego czasu przeżywa prawdziwy boom. Bardzo przyczynili się do tego wydawcy takich gier, co roku wypuszczanych jest kilkanaście tytułów, które trafiają na listy przebojów. Dzisiaj wydawane gry planszowe czasami posiadają dość rozbudowaną fabułę i dostarczają zabawy na wiele długich wieczorów. Planszówki kupić dzisiaj można w wielu miejscach. Markety handlowe dostrzegły już potencjał tych gier i coraz więcej pozycji pojawia się na sklepowych półkach.

Otwierane są także specjalistyczne sklepy internetowe z grami, gdzie nie tylko można kupić same gry, ale także sporo potrzebnych graczom dodatków i akcesoriów. Zakupu można dokonać między innymi na tej stronie.

Kiedy sprawdzisz już poniższy tekst, to dodatkowo zobacz także co posiada porządna witryna (http://dominikkania.pl/oferta/), gdyż prezentuje ona równie interesujące sprawy.

W dużych miejscowościach, takich jak na przykład Wrocław, Kraków czy Warszawa, istnieją także stacjonarne sklepy, posiadające szeroką ofertę dla miłośników grania.

Próbujesz odnaleźć inne takiego rodzaju materiały? Kliknij ten odnośnik – więcej zobaczysz w tekście, który analizuje pokrewne zagadnienia.

W większości tego typu sklepów można się spotykać z innymi wielbicielami grania i wspólnie spędzić czas przy nowym tytule, niekiedy są też organizowane turnieje dla amatorów dobrych gier.