Czy powinno się grać w dzisiejsze gry komputerowe?

Aktualnie ciężko się obyć bez komputera bądź innego mobilnego sprzętu z dostępem do internetu. Sprzęty elektroniczne nie służą tylko do pracy, lecz także w znacznej mierze do zabawy. Jedną z niezrównanie powszechnych rozrywek są gry internetowe. Czy warto jest zostać ich wielbicielem i dlaczego tak wiele ludzi je lubi?

gry online

Autor: Saiko Weiss
Źródło: http://www.flickr.com

Fundamentalnym powodem jest możliwość zintegrowania się z innymi użytkownikami. Choć w grze stajemy się najczęściej innymi postaciami i decydujemy się na odpowiadający nam awatar, to cenimy sobie grę z prawdziwymi osobami, które przeżywają rozgrywki w takim samym stopniu, co my. Gry towarzysta, chociaż dzieją się w sieci, to jednoczą i pomagają w nawiązywaniu przyjaźni. Niekiedy kilka minut wspólnej gry wystarczy, by kogoś polubić i chcieć stworzyć z nim zgodny duet .

Po drugie, mamy szeroki dostęp do internetowych rozrywek. Możemy wybierać rozmaite gry. Superbohater to postać, którą od zawsze chciałeś być? Nic prostszego, wystarczy wyszukać grę o mocarzach i już można ratować świat. Wiele gier jest darmowych, co jest wyjątkowo ważne dla młodszych graczy, jakim mogłoby nie wystarczyć kieszonkowego na takie wydatki. Bardzo lubiana jest też gra Urban Rivals, jaka, co najważniejsze, jest dostępna nie tylko na komputer, lecz również na sprzęty mobilne. Gracze zbierają kolekcjonerskie karty, jakie stanowią konkretnych bohaterów i uczestniczą później w walkach. Kto wygra? To nigdy nie jest przesądzone. Trzeba po prostu być najlepszym.

Gry online (aby grać) mają również niewątpliwy wpływ na rozwój logicznego myślenia. Gracz musi często poszerzać swoją wiedzę na temat określonych dyscyplin związanych z tematyką gry, podejmować odpowiednie decyzje i przewidywać reakcje innych osób. Do tego gry rozwijają spostrzegawczość, uczą cierpliwości oraz zdrowej rywalizacji i podporządkowywania się zasadom wyznaczonym w grze, w innym wypadku konto gracza może zostać zablokowane.

gry online

Autor: Enrico Strocchi
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli dotychczas nie przepadaliśmy za graniem na komputerze, warto jest zacząć od bezpłatnych rozgrywek, aby przekonać się czy to dobra zabawa dla nas. Inaczej zmarnujemy wyłącznie gotówkę – choć nie będą to duże sumy, to nie warto ich wydawać na marne. Gry towarzystwa w internecie mogą być w istocie znakomitym sposobem na spędzanie wolnego czasu.