Metody motywacyjne

Motywacja to to, czego każdy człowiek potrzebuje codziennie. Potrzebujemy motywacji aby wstać z łóżka o poranku, by codziennie siedzieć 8 godzin w pracy (nawet, jeśli ją lubimy)albo żeby skończyć studia z odpowiednim przynajmniej wynikiem.

Podobnie jest z każdą inną częścią naszej egzystencji. Nawet na imprezę ze znajomymi trudno jest wyjść bez rzeczy, która by nas do tego motywowało (chociaż w tym przypadku nie jest o to trudno).

Oczywiście działa to w obie strony: może nas tak zachęcać, jak i tłumić nasz zapał do działania, bo, przykładowo, czujemy ogromną potrzebę oglądania telewizji czy przesiadywania przy komputerze.

Nie zwlekaj – jeśli masz ochotę uzyskać dodatkowe treści na ten temat, bądź świadom tego, że bezpłatne wejście na nasz link doprawdy nic nie będzie Cię kosztowało.

Jasne jest, że spadek zapału do działania jest czymś całkiem naturalnym dla każdego spomiędzy nas, niezależnie od wieku czy profesji. Zwycięstwem jest nie to, by problem wykluczyć, ponieważ to nie jest wykonalne, ale żeby nauczyć się jak sobie z nim radzić.

W tym momencie wielu spomiędzy nas spyta: „Ale jak to osiągnąć?”. Kluczem do okiełznania naszych słabości jest właściwe nastawienie i mobilizacja, natomiast temu sprzyjają różne triki motywacyjne. Ich zadaniem jest pomóc nam odnaleźć naszą drogę w życiu i podtrzymywać nas, abyśmy z niej nie zeszli, nie poddali się. Tak więc pierwszą, najistotniejszą czynnością, którą trzeba wykonać, jest zdefiniowanie tego, do czego chcemy w życiu dojść, co chcemy posiadać, kim być. Bardzo istotne jest, żebyśmy konkretnie wiedzieli z jakiego powodu robimy to, co robimy? Musimy to dokładnie nazwać i przypominać sobie o tym w czasie zwątpienia. Ze względu na to, że dobrze jest mieć wsparcie, dobrze jest też kogoś wtajemniczyć w nasze dążenia. Rzeczą, która nie daje nam możliwości wypchnięcia poza szereg priorytetów naszych postanowień jest powtarzana każdego dnia wizualizacja, dlatego warto każdego dnia poświęcić kilka minut na przywołanie do siebie swojej wizji przyszłości. Można też otaczać się sentencjami osób, które doszły do tego, czego my pragniemy jak również czytać biografie ludzi sukcesu, gdyż to odpowiednio wpływa na nastawienie- skoro ktoś dał radę, to z jakiego powodu z nami miało by być inaczej?

Persony, którym zdarza się mieć tak zwany „słomiany zapał”, mają problem określaniem dla siebie celów długoterminowych. Zazwyczaj są to duchy niezwykle niespokojne, niecierpliwe, które chcą widzieć efekty od zaraz, natomiast gdy pojawiają się opóźnienia, komplikacje albo po prostu nie ma możliwości osiągnąć celu w krótszym czasie, osoby takie tracą chęć do działania i zainteresowanie sprawą. W takim przypadku najwłaściwiej jest użyć metody „małych kroczków” i długoterminowy cel, podzielić na nieduże fragmenty. Dzięki temu efekty będą szybciej dostrzegane, natomiast my będziemy mieli poczucie, że idziemy do przodu.

To tylko niektóre spośród sposobów utrzymywania swojej zapału do działania na odpowiednim poziomie. Wpisując w wyszukiwarkę internetową triki motywacyjne, znajdziemy linki do wielu stron, które pomogą nam opracować swój własny system motywujący, który będzie najlepiej odpowiadał naszym osobistym potrzebom.