Masz dosyć spędzania wakacji nad morzem? Wybierz Pieniny – na górskie wycieczki i kąpiele pośród średniowiecznych zamków

Znakomite na urlop z rodziną, wypad z przyjaciółmi czy też weekendową wycieczkę we dwoje. Nieskazitelnie czyste jeziora, urzekające zabytki i zapierające dech w piersiach krajobrazy – to wszystko dostaniesz wyłącznie w Pieninach.

Pieniny należą do jednych z najniższych pasm górskich w Polsce, ciągnących się od Czorsztyna do Szczawnicy. Najwyższy szczyt górski – Trzy Korony – wynosi niespełna 1000m. (dokładnie 983m.n.p.m) i stanowi najpopularniejszy punkt wycieczek dla przyjeżdżających w Pieniny turystów.
Wybierając się w Pieniny obowiązkową częścią podróży jest przepływ Dunajcem ze Sromowców Wyżnych, mieszczących się po stronie słowackiej do Szczawnicy. Podczas przepływu turyści mogą zobaczyć w pełnej okazałości szczyty Trzech Koron oraz Sokolicy – najbardziej okazałych szczytów Pienin.
Pragnący kąpieli wodnych mogą wybrać się do nieopodal leżącej Niedzicy nad Jezioro Czorsztyńskie, w której jest przeznaczona do tego celu plaża. A podczas kąpieli można napawać pięknymi krajobrazami zamków: w Niedzicy oraz Czorsztynie. Nieodzownym widokiem będą tam też przemierzające co chwilę statki z turystami, którzy mogą w ten sposób opłynąć jezioro dookoła. Warto samemu też udać się na rejs statkiem, podczas którego przewodnik przybliży historię pobliskich miejscowości. Jeśli chodzi o noclegi Pieniny noclegi pieniny proponują dużą bazę hoteli, pensjonatów oraz kwater prywatnych, dostępnych dla każdego. Najbardziej popularna pod tym kątem jest Szczawnica, skąd zaczyna się większość szlaków turystycznych.

Autor: Diana Wieczorek

Przebywając na urlopie w Szczawnicy nie można również pominąć Palenicy, na którą można ruszyć na piechotę lub wjechać wyciągiem krzesełkowym. Z tego miejsca rozpościera się piękna panorama samej Szczawnicy oraz jej okolic. Ponadto warto też obejrzeć niewielki, ale równie urzekający Wodospad Zaskalnik. O ile będzie jeszcze czasu, można udać się także na małą wyprawę rowerową wzdłuż Dunajca, która pozwoli nam nacieszyć się tymi pięknymi widokami jeszcze z innej perspektywy. Planując kuchnia podlasia w Pieninach z dziećmi, nie obędzie się również bez wizyty Parku Dolnym, w którym znajduje się plac zabaw dla dzieci z fontannami. Dla starszych i odważnych dzieci proponowany jest jeszcze okoliczny park linowy, w którym mogą aktywnie spędzić czas i jeszcze milej zapamiętać Szczawnicę.

Łóżko japońskie

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Jeśli chodzi o noclegi Pieniny od strony Szczawnicy będą więc znakomitym punktem wypadowym do wszelkich podróży oraz odpoczynku.

Pieniny to znakomity rejon, w którym można aktywnie spędzać wczasy, ale i solidnie odpocząć w zaciszu cudownych krajobrazów i szumu Dunajca w tle. Dla każdego zwiedzającego coś dobrego.