Czasami service desk ma bardzo wiele roboty

Sporo firm proponuje możliwość porozumienia się z service desk

W naszym otoczeniu pojawia się coraz więcej komputerów oraz sprzętów, które bez informatyki nie byłyby w stanie działać. Przez to wszędzie tam, gdzie tych sprzętów jest sporo, powinna zjawić się możliwość porozumienia się z ekspertami, jeżeli okaże się, że coś dzieje się nie tak jak być trzeba.

service desk

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
W sklepach zazwyczaj kasjerzy posiadają szansę zadzwonienia do odpowiedniego działu, w zakładzie od którego mają oprogramowanie kas, który pomoże im rozwikłać wszelki problem powiązany z informatyką.

Omawiana na niniejszej podstronie kwestia jest dla Ciebie godna zainteresowania? Jeżeli tak, to kliknij tu i zobacz dodatkowo więcej w treści!

Taki service desk ma sporo roboty zwłaszcza w okresach świątecznych, gdy to w sklepie w jednym czasie jest dużo więcej klientów aniżeli zazwyczaj, zrobią oni spore zakupy oraz kasy po prostu nie wytrzymują obciążenia – .Taki serwis posiada różnorakie poziomy wsparcia

Services Desk

Autor: goblinbox_(queen_of_ad_hoc_bento)
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli zadzwonimy do takiego serwisu, żeby zgłosić kłopot związany z informatyką, to powinniśmy powiedzieć, że dzieli się on na kilka poziomów. Na pierwszym z nich przeważnie jest wykonywana rejestracja zgłoszenia i przesłanie jej do odpowiedniej osoby, która zajmie się jej usunięciem. Na drugim stopniu jest osoba, która próbuje za pomocą zdalnego oprogramowania zlikwidować awarię, tak żeby konkretna kasa miała szansę jak najszybciej wrócić do pracy. Kiedy taka zdalna pomoc nie daje efektu, to przesyła się zgłoszenie do specjalisty, który działa w terenie, on podjeżdża do danego sklepu oraz już na miejscu usuwa usterkę. Dzięki temu to co można rozwikłać szybko, jest usuwane w kilka chwil, a to czego nie da się rozwiązać natychmiast, jest usuwane w możliwie najkrótszym czasie.

Takie systemy mają prawo się psuć

Niektórym ludziom zdaje się, że komputery są nieomylne oraz nie mają prawa się psuć.

Jeżeli sądzisz, że prezentowany tu post jest interesujący oraz poszukujesz czegoś podobnego, to kliknij jeszcze ten link, a przeczytasz więcej informacji panele przednie!

Ale to tylko sprzęt, urządzenia, które funkcjonują według określonego schematu. Jeżeli zjawia się coś nowego, coś czego nie umieją rozpoznać, zjawia się błędne polecenie, to niestety się zacinają. Wtedy ma szansę się okazać, że niezbędna jest pomoc osoby, która zna się na tego typu kwestiach wiele lepiej, dlatego im prędzej do niej zadzwonimy, tym prędzej będziemy mieli szansę zlikwidować daną usterkę i powrócić do pracy.