Jako zarządca restauracji, zadbaj również o szczegóły

Lokal gastronomiczny to nie jedynie budynek, dania i kelnerzy, kucharze. To też klienci, aranżacja wnętrza i niezmiernie istotne menu. Nie chodzi nawet o sam zestaw potraw serwowanych przez kucharza, chodzi tu bardziej o formę samego menu. Szanująca się restauracja ma profesjonalną karta menu restauracji. Karta menu musi być czysta i dobrze rozplanowana. To dwie najważniejsze cechy. Jeśli to zalaminowany papier, to musimy sprawdzać, czy folia nigdzie się nie odkleja.

Jeżeli to książeczka, to trzeba przejrzeć każdą pod koniec dnia i sprawdzić czy nie znalazły się między kartkami jakieś okruchy. To bardzo ważne żeby menu było czyste, a co za tym idzie zachęcało do złożenia zamówienia. Istotne jest również to, by, co jakiś czas robić przegląd dań i wyrzucić z menu te, które się są rzadko kupowane. Jeśli chcemy wprowadzić jakieś zmiany w menu pamiętajmy, że nie możemy tego zrobić ręcznie. Trzeba na nowo stworzyć karty menu restauracji od Decorest. Nie piszmy nic i nie skreślajmy odręcznie, bo to nieestetyczne.

Przyprawniki do soli i pieprzu

Autor: amyshuff
Źródło: http://www.flickr.com

Na stolikach w lokalach gastronomicznych przeważnie da się zauważyć serwetki w gorszym lub bardziej udanym serwetniku oraz przyprawy, które prawie zawsze ustawione są tak jakby ktoś je tam postawił dawno temu i zapomniał je uzupełniać i myć. Jeśli chcielibyśmy by nasz lokal przyciągał klientów warto zadbać o każdy szczegół w tym o przyprawniki. Jeżeli otrzymujemy od dystrybutora jakiegoś napoju przyprawniki i dodatkowo jeszcze serwetniki, to na Boga, pamiętajmy by na każdym stoliku były identyczne zestawy. A najlepszym rozwiązaniem jest kupno takich samych przyprawników i serwetników na wszystkie stoły w jakimś pasującym do lokalu kolorze bez zbędnych napisów reklamujących jakiś koncern, (poznaj tutaj). Postarajmy się o to, żeby miejsce, do którego wchodzi głodny człowiek naprawdę przyciągał nie tylko dobrym potrawami, ale też pięknym wnętrzem. Sprawmy, żeby wszyscy wchodzący do naszego lokalu czuli się przyjemnie już od chwili przekroczenia progu. Szczegóły robią całość restauracji, więc nie zapominajmy, że dobry przyprawnik to nie jedynie sól i pieprz, a również oliwa lub inna orientalna przyprawa, która będzie wpisywała się w klimat lokalu i podawanych w nim dań.